GİZLİLİK POLİTİKASI

 

1. Gizlilik Politikasının Amacı ve Kapsamı

İşbu Gizlilik Politikası, Veser Kimyevi Maddeler A.Ş.’nin (Bundan sonra kısaca “Veser” olarak anılacaktır) www.veser.com.tr uzantılı internet sitesinde ziyaretçilerinden hangi kişisel verileri topladığını, bu bilgilerin toplanma şeklini ve Veser’in bu bilgileri işleyebileceğini açıklamaktadır. İşbu Gizlilik Politikası’nda kullanılan "Kişisel Veriler" terimi adınız, soyadınız, TCKN, görev tanımınız, e-mail adresiniz , telefon numaranız, adres, imzanız, mesaj konunuz vb. bilgileri ifade etmektedir.

Veser’in sitesini kullanarak, Kişisel Verilerinizin işbu Gizlilik Politikası’nda belirtildiği şekilde işlenmesine rıza göstermektesiniz. Bu Gizlilik Politikası’nı kabul etmediğiniz takdirde, Veser’in sitesini ziyaret etmeye devam etmeyiniz.

2. İşlenen Kişisel Veriler

Veser ile paylaştığınız (örn. e-mail veya mesaj formu aracılığıyla) Kişisel Verilerinizi; size hizmetlerimizi sunmak ve/veya iyileştirmek, sizinle iletişime geçmek ve araştırma yapmak için toplamaktayız.

Veser’in sitesi üzerinden mesaj formu, müşteri memnuniyet  anketini ve başvuru formu kapsamında doldurduğunuzda veya site üzerinden özgeçmişinizi (CV) göndererek boş pozisyonlar için iş başvurusunda bulunmak gibi gönüllü olarak bilgi paylaşımı yaptığınızda, hakkınızdaki Kişisel Verileri toplamaktayız.

Veser tarafından talep edilen herhangi bir Kişisel Veriyi paylaşmamanız halinde; sitenin hizmetlerine ve işlevlerine erişmeniz, kullanmanız veya talebiniz ilgili işlem yapmamız mümkün olmayabilir.

Veser’in sitesini kullanımınız sırasında ziyaretçi logları ve IP adresleri gibi bazı teknik veriler otomatik olarak bilgisayarınız tarafından iletilmekte ve güvenlik ile operasyonel amaçlar doğrultusunda ve sitenin kullanımının etkin olarak değerlendirilebilmesi amacıyla Veser tarafından kaydedilmektedir.

3. Kişisel Verilerin Kullanım Amacı

Kişisel Verileriniz, kanun tarafından belirlenen şartlar çerçevesinde ve işbu Gizlilik Politikası’nda gösterilen amaç doğrultusunda kullanılacaktır. 

 Buna göre; Kişisel Verileriniz, hizmetlerimizin seviyesini yönetmek, desteklemek ve hizmetlerimizin seviyesi hakkında geribildirim almak; mesaj formu vasıtasıyla talep edebileceğiniz ürünler veya hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek; 5651 sayılı Kanun kapsamında yükümlülüklerimizi yerine getirmek; Veser’e elektronik posta ile ilettiğiniz sorular, yorumlar ve benzeri tüm yazışmalar kapsamında  size hizmet sağlayabilmek; gönüllü olarak sitemiz üzerinden göndereceğiniz özgeçmiş (CV)’ler, ileride açılacak boş pozisyonlarda değerlendirilmek amacıyla kullanılabilecektir. 

4. Kişisel Verilerin Aktarımı

Kişisel Verileriniz, kanunlarda öngörülen haller dışında hiçbir şekilde aktarılmamaktadır.

 

5. Sosyal Medya Bağlantıları

Veser’in sitesinde, internet sayfalarını paylaşabilmeniz veya işaretleyebilmeniz için sosyal medya butonları yer almaktadır.  Sitede söz konusu sosyal medya butonlarından birine tıklamadığınız sürece bağlantılar etkili hale gelmezler. Ancak ilgili butonların üzerine tıklayarak bağlantıları etkili hale getirebilir, sosyal medya uygulamaları ile bağlantı kurabilirsiniz. Söz konusu sosyal medya sitelerinde oturumu açık bir hesabınız varsa, sitemize olan ziyaretiniz ilgili sosyal medya siteleri ile ilişkilendirilebilir ve bilgileriniz tıkladığınız sosyal medya siteleri tarafından kaydedilebilir. Bununla birlikte sosyal medya sitelerindeki hesabınız ile internet sitemize gerçekleştirdiğiniz ziyaretiniz arasında bağlantı kurulmasını engellemek isterseniz, sitemize erişmeden önce ilgili sosyal medya hesaplarında oturumunuzu kapatmanız gerekmektedir.

Sosyal medya siteleri ve diğer üçüncü taraf internet siteleri kontrolümüz dışında olup, işbu Gizlilik Politikası kapsamında bulunmamaktadırlar. Bu kapsamda; söz konusu sosyal medya sitelerinin ve diğer internet sitelerinin faaliyetleri, gizlilik politikaları veya gizlilik uyum seviyeleri hususunda hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Bu nedenle, söz konusu internet sitelerinin kullanıcıları ile ilgili bilgileri nasıl topladıklarını ve kullandıklarını, bunun nasıl engellenebileceği ya da bilgilerin nasıl silinebileceğini öğrenmek için ilgili sitelerin kullanım koşullarının ve gizlilik politikalarının tarafınızca incelenmesi gerekmektedir.

 

6. Kişisel Verilerinizin Güvenliğine İlişkin Tedbirler

Veser, 6698 sayılı Kanun ile işbu Gizlilik Politikası’nda ifade edilen şartlarla, Kişisel Verilerin hukuka aykırı olarak işlenmemesini, kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişilmemesini ve kişisel verilerin muhafazasını temin etmek amacıyla uygun şartlar ve azami güvenlik düzeyini sağlamaya yönelik gerekli tedbirleri ve denetimleri yaptırmaktadır. Bu kapsamda alınan güvenlik önlemlerine ilişkin detaylı bilgiye Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni’nden ulaşabilirsiniz.